Yeniden Pazarlama Reklamları (Remarketing)

Google Yeniden Pazarlama Reklamları (Remarketing Ads)

Yeniden pazarlama reklamları, günümüzde müşteri portföyünü artırmak isteyen birçok firma tarafından oldukça etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Verim kapasitesi ve etki gücünün çok yüksek olmasından dolayı birçok kaliteli firma bu yöntemden internet girişimleri hedefleri doğrultusunda en iyi şekilde yararlanmaktadır.

Yeniden pazarlama reklamları genel olarak oldukça anlaşılır bir işleyiş prensibine sahiptir. İnsanlar internet üzerinde gezinirken birçok farklı türde siteyi ziyaret ederler. Bu siteler üzerinde birçok farklı türde ürünün detaylarına bakarlar. Daha sonra o sitelerden çıkıp farklı sitelere bakmak üzere bir geçiş yaparlar.

Yeniden pazarlama reklamlarının görevi burada ziyaretçilerin karşısına ilgili ürünleri daha sonra da farklı siteler üzerinde çıkarabilmektir. Bu durum önceden bakılan ürünlerin satın alma potansiyellerini artırmaktadır. Ayrıca marka bilinirliğini de güçlendirmektedir. Bu özelliklerinden dolayı yeniden pazarlama reklamları dijital alanda sıklıkla kullanılmaktadır.

Yeniden Pazarlama Reklamları (Remarketing)

Teklif Alın